Arkiv

Her finner du en oversikt over alle tidligere spilte forestillinger på Kloden teater.

2024

Streetdance med Herbie Skarbie på Vollebekk Litt redd, bare – Sindre Slorafoss Passer min beat? – Nordic Black Xpress og Det Norske Kammerorkester Soleiman og dronningen av Saba – Kloden teater Gratis musikkverksted med Raymond Sereba Inni forestillinga! – Kloden teater BLIKK – Mine Nilay Yalcin Stillheten – Ingri Fiksdal Retorisk selvforsvar – Sarah Smith Ogunbona Scene!ART – Sagliocco Ensemble Iblant glemmer jeg at du er menneske – Teater Hysteria BLIKK – Mine Nilay Yalcin Unison Puls – Unge Viken Teater Skuddet – Etasje 14 Produksjoner MUREN – Sanzén Produktioner Prøveforestilling: MUREN – Sanzén Produktioner RELÆXT: Safarium – Landing Safarium – Landing La gente de la tierra / the people of the earth – Mezcolanza Theater Siste stopp: Nordpolen – Feil Teater og Kloden teater Farvann – Queendom Kollegasnakk SHOWCASE: Henrija – Peter Kolbjørnsen Compassion Stories – Fahlstrøm og Trinidad

2023

Project Dictator (UK) – Rhum+Clay Kameleonene – Unge Viken Teater Showbox-fest Gulljerven 2023 Rock me baby – Solli / Elle Å leve videre – Rimfrost produksjoner Bibliotek-Karens Bibliotek – Guandaline Sagliocco Ballerinas – Spitfire Company (CZ) So silent till – Spitfire Company (CZ) Nesten som natt – NIE teater Dancer scores i Oslo – Janina Rajakangas PULS – Cirka Teater Ubåt – Tigerbussen Gatefest i Kabelgata Bedtime – Drak Theatre Antigone – Drak Theatre – Dagsforestillinger (CZ) Sfær – Landing Antigone – Drak Theatre (CZ) Veien sitt ansikt – Julian Karenga Fabelflakseren – Unge Viken Teater Den store stygge Reven. Kanskje – Fredrik Floen, Alexandra Tveit & Simon Asencio Oslo kulturnatt: Poesislam – åpen mikrofon Oslo kulturnatt: Veien sitt ansikt – Julian Karenga Fabelflakseren – Unge Viken Teater Den store kulturdebatten EMMA – Sacha Slengesol Balgobin Den store stygge Reven, kanskje – Fredrik Floen, Alexandra Tveit & Simon Asencio Askeladden og de BESTE hjelperne – Campingkompaniet Heddadagene: Eid av Oslo kommune – Sofia Knudsen Estifanos Heddadagene: Fabelflakseren – Unge Viken Teater Heddadagene: Bare rør – Unge Viken teater Heddadagene: NÅ – Forstudium teater Heddadagene: Gïele Luvlede – Stemmer fra øst – Camilla Therese Karlsen Workshop: Inkluderende scenekunst Heddadagene: Ruve – Landing GoFigure! Avslappa: Rock me baby – Solli/Elle GoFigure! Rock me baby – Solli/Elle GoFigure! 14 fortellinger – Tore Ljøkelsøy/Ragni Halle GoFigure! Coulrophobia – Opposable Thumb (UK) GoFigure! Avslappa: kinShips – Øyteatret To Ulver – Beatur & Taro Eid av Oslo kommune – Sofia Knudsen Estifanos URPREMIERE: Eid av Oslo kommune – Sofia Knudsen Estifanos // Fredag 5. mai No one – Akimbo Theatre // Søndag 16. april Afrikansk lekestue The way out is the way in – Christine Nypan Rock-a-bye – Ida Cathrin Utvik Påskemåne Ønskesol – Thea Borring Lande Mellom – Amina Mohamud/Buskerud teater Bar, mat og mingel Frøken kakerlakk vil finne seg en venn – Mehda Zolfaqari Stillhetens hotell – 24 Produksjoner

2022

Kakerlakk – Marit Røste Hold Your Horses – De Dansers SHOWBOX: LAVASKOGEN – Ingri Fiksdal SHOWBOX: GULLJERVEN Nordpolen Magiske Trikketransport – FEIL TEATER SHOWBOX: BLIKK – Mine Nilay Yalcin SHOWBOX: 3PLACE – PERFORMING ARTS AS THE THIRD PLACE FOR A YOUNG AUDIENCE 7% samisk – Roseneng/Kerokoski Furen i panna – LUNA TEATER Oslo Open House: Kloden teater HOW på Økern! – Mia Habib Productions Lavaskogen – Ingri Fiksdal Oslo kulturnatt: Asfaltpuls Prøvevisning: EPP Blooming – Carl Aquilizan Gratis prøveforestilling // Kampen om skraphaugen – Elvekompaniet Heddadagene: Dette livet eller det neste – Østfold Internasjonale Teater Heddadagene: Dramaturgisk kjøkken Heddadagene: Skuddsikker vest – Brageteatret Heddadagene: Instamamma – Haugesund Teater Heddadagene: På omveien hjem – Brageteatret Heddadagene: Fabelflakseren – Unge Viken Teater Teater og byutvikling – Kloden teater på Økern Heddadagene: Sheherazade – og ordet som varte i 1001 natt – Kilden Teater Go Figure: The Immortal Jellyfishgirl – Wakka Wakka Go Figure: Solace – Numen Company (DE) Sea Me! – LiLi Re Emma – Sacha Slengesol Balgobin / Elg Elgesem URPREMIERE: Isbilen – SPKRBOX Premiere: Blikk – Mine Nilay Yalcin As a Tiger in The Jungle – Cirkus Xanti & Ali Williams Prod Vi bygger Kloden sammen! Tobias og dagen det smalt – Rimfrost produksjoner

2021

Oslohendelser: S.P.R.Å.K. – Maritea Dæhlin Showbox: Den mekaniske hagen – Kloster/Sævik/Nymark Showbox: Inn i det ukjente – Erler teaterkompani Showbox: Historier om å (ikke) komme hjem – Pierro/Gato/Nico Showbox: SeaMe! – Liavaag/Lindberg To hjem – Nordby produksjoner Ruffen – Brageteatret Lukta av svart – Leser søker bok/Ali Hayder På havets bunn – Det stille teateret Oslohendelser: TekstLab Unge Stemmer Oslohendelser: Words / كلمات – Liam Monzer Alzafari Oslohendelser: Drag show – Princessilicious og Gutta Kulturnatt: Jenta med bombene Urpremiere: Alt vi ikke sier – Unge Viken Teater Hardly ever – Wee Kunstworkshop for ungdom – Shwan Dler Qaradaki Teaterworkshop for ungdom – NIE Animal RIOT – Wakka Wakka Heddadagene: Kunstnersamtaler – Mia Habib og Jassem Hindi Kloden i sentrum: Anonymousse – Th’Line Kloden i sentrum: Treig – Det Andre Teatret

2020

Oh Baby Baby – Lost and Found Productions Asfaltpuls – Mine Nilay & gjengen

2019

Bare en våt munn – Lindeberg / Nilsen Freedom Fighters #2 – Kloden – De Naive Kitchen Table: Krysspress Asfaltpuls – paranoia som faen i solnedgang – Mine Nilay & gjengen Tobias og dagen det smalt – Rimfrost produksjoner Steelo & th’Future – Th’line Cheers – Helgebostad / Rueslåtten Inn i det ukjente – Teatret Vårt Kitchen Table – Klimakrise Kloden i sentrum Seminar: Scenetekst og det unge publikum Fagprat og fest Vi bygger Kloden sammen

2018

Kickstart – gratis søkeseminar Kloden teater på pådriversamling Asfaltpuls – Nilay og gjengen Ti timer dans på Kuben Brune – Teater Joker/Akershus Teater Myke øyne – Artilleriet Produksjoner Meg, Meg & Meg – Th’Line MINI – Teater Nova og italienske TPO Hva jeg snakker om når jeg snakker om løping – Det Andre Teateret We come from far, far away – NIE Safarium – Landing